Wyżywienie

Dbamy o prawidłowe żywienie dzieci. Dysponujemy nowoczesnym i bezpiecznym zapleczem gastronomicznym (własna kuchnia). Serwowane posiłki są różnorodne, smaczne, zdrowe i estetycznie podane. Zapewniamy dietę bogatą w składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju dziecka. Menu opracowywane jest pod maluchy i zmienia się sezonowo. Wydawane są cztery posiłki dziennie. Aktualny jadłospis jest wywieszany w żłobku na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej placówki w Strefie Rodzica. Dzieci zachęcane są do jedzenia, a posiłki nigdy nie są limitowane. Wspólne posiłki dają dzieciom możliwość poznania zasad dobrego zachowania przy stole oraz kosztowania różnorodnych dań. W przypadku dziecka z alergią pokarmową zapewniamy dietę eliminacyjną polegającą na wykluczeniu z jadłospisu produktów powodujących alergię.